Книги Українською Мовою » 💛 Публіцистика » Прорив. Корумпована демократія, держава-вигнанка Росія і найбагатша, найбільш руйнівна промисловість на земній кулі, Рейчел Меддоу 📚 - Українською

Читати книгу - "Прорив. Корумпована демократія, держава-вигнанка Росія і найбагатша, найбільш руйнівна промисловість на земній кулі, Рейчел Меддоу"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Прорив. Корумпована демократія, держава-вигнанка Росія і найбагатша, найбільш руйнівна промисловість на земній кулі" автора Рейчел Меддоу. Жанр книги: 💛 Публіцистика. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 76 77 78 ... 134
Перейти на сторінку:
до схилів вело єдине старе й пошарпане шосе. Цій основній артерії було геть не під силу впоратися з привнесеним Олімпіадою рухом. Але Путін надав комітету особисті президентські гарантії. Російська Федерація витратить стільки грошей, скільки треба, щоб перетворити Сочі на гідне для прийому Олімпіади місто. Уряд уже виділив 12 мільярдів доларів на будівельні роботи, що було світовим рекордом для Зимових олімпійських ігор й удвічі більше, ніж Канада витратили на Ігри 2012 року у Ванкувері. Сочі буде готове організувати вчасно найбільш марнотратну Зимову Олімпіаду, яку лишень коли-небудь бачив світ. Президент Путін зможе виготовити сніг, якщо доведеться.

Путін провів у Гватемалі день. Сочі обійшло лідера, Пхьончхан, Південна Корея, і виграло в другому турі голосування, набравши не набагато більше голосів: 51 проти 47. «Росія піднялася з колін», — вигукнув міністр економічного розвитку й торгівлі Путіна, коли почув новину. Російський президент, як пізніше повідомляла «Гардіан», «вразив Міжнародний олімпійський комітет у Гватемалі промовою англійською і французькою мовами».

Упродовж усіх років Владімір Путін ока не спускав із підготовки до олімпіади. «Від самого початку аж до сьогодні президент усе контролює, — розповів багатостраждальний мер Сочі журналісту «Нью-Йорк таймс» Стівену Лі Меєрсу за пару місяців до відкриття Зимових Олімпійських ігор. — Він стежить за перебігом будівництва. Він стежить, на що усі державні органи, фінансові органи витрачають кожен рубль. Особисто я завжди дуже переживаю і нервуюся, коли мене запрошують відзвітувати перед президентом. Він ставить задачі, але ніколи не похвалить за добре виконану роботу. Він завжди просто каже, що все треба виконати».

Новим дорогам, які прокладалися до Олімпіади в Сочі, не бракувало перешкод, породжених серйозними зіткненнями з громадськістю. Правозахисні організації в усьому світі засуджували все активніше переслідування Путіним політичних дисидентів і його жорстокий новий закон, що криміналізував захист прав геїв. Особливо показовим прикладом стало його ставлення до створеного в Росії колективу «Пуссі Райот». Учасниць колективу, відомих виступами у яскравих кольорових мінісукнях, колготках і лижних масках, заарештували, оштрафували й відпустили на початку 2012 року після крутого виконання на Красной площаді в Москві їхньої найновішої пісеньки «Путін опудився». Пізніше того ж року російські суди виявили меншу поблажливість, коли колектив увійшов у Храм Христа Спасителя Російської православної церкви, щоб виконати псалом власного авторства з проханням до Діви Марії допомогти відсторонити від влади нечистого Путіна. Жінок заарештували і звинуватили в «хуліганстві на ґрунті релігійної ненависті».

Кремль підозрював, що протестна група насправді була знаряддям західних урядів — привіт, Сполучені Штати, привіт, небезпечна держсекретарко Гілларі Клінтон! — які намагаються скинути Путіна. «Дії «Пуссі Райот» у Храмі Христа Спасителя — це не дурість молоденьких дівчат, а частина світової змови проти Росії і Російської православної церкви, — заявив російський націоналіст і політолог Сєргєй Марков. — Путін зобов’язаний не лише по-батьківськи покарати трьох ідіоток, а й також з усією можливою серйозністю захистити Росію від цієї змови». Путін це зобов’язання втілив у життя. Трьох учасниць «Пуссі Райот» за пісню в храмі визнали винними й засудили до двох років ув’язнення. Чоловік однієї з учасниць показав журналістам останній малюнок їхньої чотирирічної доньки — яскраву, в кращих традиціях войовничої принцеси Ксени сцену порятунку. «У неї це викликало дуже сильні емоції, — сказав батько, — вона руйнує тюремні стіни й допомагає [своїй мамі] втекти».

Давній друг Путіна Пол Маккартні на знак протесту проти ув’язнень написав лист. Інші музиканти, зокрема Стінг, Піт Тауншенд, «Ред хот чилі пепперс» і Йоко Оно, також притисли Путіна за одне місце. «Дякую «Пуссі Райот» за те, що вони непорушно вірять у свободу висловлення думки і змушують жінок пишатися тим, що вони жінки», — сказала Оно. За кілька місяців до відкриття путінських Зимових Олімпійських ігор уряди Великої Британії, Німеччини і Франції дали зрозуміти, що не відправлятимуть у Сочі високопоставлених чиновників. Президент Барак Обама і перша леді оголосили, що не сидітимуть склавши руки, так само, як і віцепрезидент Джо Байден і його дружина Джилл.

На додачу до всього група давніх й найактивніших критиків Путіна в Росії опублікувала детальний звіт про вражаюче марнотратство Владіміра під час підготовки до Сочі. Основний автор цього звіту Боріс Нємцов — блискучий російський фізик і математик, щирий прибічник демократії і гласності уряду. Він був висхідною політичною зіркою у пострадянській Росії — навіть, здавалося, очевидним спадкоємцем Єльцина — допоки економічний занепад 1998 року не зруйнував кремлівську ієрархію. Після цього Нємцов спостерігав за становленням Путіна з боку. І його дуже непокоїли президентська розправа за допомогою навченого КДБ зі свободою преси, незаконний спосіб, в який Путін і Сєчін познущалися, зокрема з «ЮКОСа» і Міхаіла Ходорковского, а також путінська оновлена й осучаснена прихватизація 2.0. Нємцов став одним із найголосніших і найпопулярніших опонентів президента, безжальною колючкою під путінським сідлом. Він став співавтором безпристрасного дослідження кремлівської продажності і зловживання владою в управлінні «Газпромом» у 2008 році. А в 2012 році публічно схвально відгукнувся про Закон Магнітського, який дозволив Конгресу Сполучених Штатів накласти реальне фінансове покарання на конкретних осіб в Росії, які грубо порушили права людини. На відміну від Картера Пейджа, який засудив Закон Магнітського як сучасний маккартизм, Нємцов вітав його як спосіб остаточно прищемити «шахраїв і кривдників» серед російських бізнесменів і урядовців.

Але найсвіжіший звіт щодо Сочі, оновлений всього за два місяці до відкриття Ігор, перевершив усі попередні викриття Нємцовим Путіна. Його впорядкували, щоб вдарити у мить, коли це завдасть найбільшої шкоди. Цифри вражали. За даними звіту, путінський рекорд Зимових ігор з 12 мільярдів доларів збільшився до 50. Це зробило остаточний цінник на Сочі найвищим за всю історію олімпійських ігор, зимових і літніх. Майже у десять разів дорожче за попередні Ігри 2010 у Ванкувері. Більше, ніж вартість усіх попередніх Зимових Олімпіад разом узятих. Нємцов люб’язно нагадав, що зазвичай у таких проєктах мають місце значні перевитрати бюджету. Наприклад, фінальний ванкуверський рахунок перевищив початковий кошторис трохи не вдвічі. Але це не йшло в жодне порівняння з тим, що відбулося в Сочі. Вартість будівництва нової у 30 миль завдовжки магістралі і залізниці від Чорного моря до засніжених гір перевищила вартість сучасної американської космічної програми з відправки всюдиходу на Марс (до якого 34 мільйони миль). Новий газопровід, побудований тією ж улюбленою Кремлем російською компанією, що побудувала невмотивовано дорогу частину газопроводу «Північний потік», вартував у п’ять разів дорожче за середню вартість європейського газопроводу. Це був вражаючий подвиг, беручи до уваги, що вартість російської частини «Північного потоку» була всього у три рази дорожче, ніж обійшлася європейська частина —

1 ... 76 77 78 ... 134
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Прорив. Корумпована демократія, держава-вигнанка Росія і найбагатша, найбільш руйнівна промисловість на земній кулі, Рейчел Меддоу», після закриття браузера.

Подібні книжки до книжки «Прорив. Корумпована демократія, держава-вигнанка Росія і найбагатша, найбільш руйнівна промисловість на земній кулі, Рейчел Меддоу» жанру - 💛 Публіцистика:


Коментарі та відгуки (0) до книги "Прорив. Корумпована демократія, держава-вигнанка Росія і найбагатша, найбільш руйнівна промисловість на земній кулі, Рейчел Меддоу"