Читати книгу - "Київ-86"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Київ-86" автора Маркіян Камиш. Жанр книги: 💙 Сучасна проза / 💙 Фантастика. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 7 8 9 ... 28
Перейти на сторінку:
треба ходити своєчасно. Я свято божуся: ми ще походимо репаними асфальтами авіасмуг, розсядемося у фюзеляжах, потицяємо у кнопки, а Ікумі — обмалює там все маркером. Потім, голуби, все потім. Пішли спати. Ще нагуляємось.

Київ зустрів нас мороком ночі, темрява лилась мов із вогнегасника і темними велетнями на тлі зоряного неба над нами здіймалися висотки. Японці радіють нестямно, щораз зупиняються і клацають зорі на довгу витримку. Я жену їх вперед: до готелю „Дніпро“ ще добрих півтора десятка кеме, а світає — за три години. Якраз встигнемо.


Нарешті ми тут. Японці не можуть натішитися: верещать пискляво і сюсюкають місячною мовою страшні закляття ажіотажу, куражу і щастя-радості. Я навіть у темряві бачу їхні посмішки і те, як відвалюються щелепи під тиском висоток обабіч вулиці. Я і сам відчуваю полегшення: тепер мені виплатять решту бабла.

Ми продираємося дворами, та надовго мене не вистачає, я плюю на конспірацію і вивалююсь на проспект, аби топати ним десять кеме і уткнутися в Бессарабський ринок з бланшами розбитих вікон на порослому виноградом фасаді.

Обабіч проспекту рясно буяє Амазонія і японці здригаються, чуючи звірів. Здригаюся і я, але травити страшилки зарано — нехай поволі занурюються. Після аварії хтось дбайливий випустив зоопарк і часто буває, що німоти ночі розтинають не крики лосів чи вовче виття, а голоси хижаків, з якими краще не зустрічатися.

Я барикадуюся на ніч задля міцнішого сну і душевного спокою. От і цього разу змушу дрібнотілих япошок тягати гігантські шафи, аби почуватися комфортно і встигнути бодай вдягтися, якщо якась мерзота висаджуватиме двері, щоб засліпити нас ліхтарним світлом і випотрошити мисливським ножем, грабуючи і ґвалтуючи.

Звісно, світло наших ліхтарів з панорамних вікон готелю „Дніпро“ можуть помітити. Та добре його видно хіба з Лівого берега, благо — всі мости підірвані. Та якщо помітять з площі Лєнкому — зустріч навряд буде приємною. Доведеться звалювати: кидати половину речей, які не встигнемо зібрати, зачувши гучні кроки східцями. Будемо чаїтися на техповерсі і свято вірити: прокурений подих нас не видасть.

Тут цікава публіка. Після евакуації в Київ потяглися мародери. Таке велике місто можна грабувати десятиліттями. Тут часто зустрічаєш на стінах дірки від куль, постріляні дорожні знаки, гільзи і решту колоритів, за якими полюють фотографи. Колоритів, які я намагаюся обходити. Десятою дорогою.

Звісно, все найцінніше розійшлося у дев’яності, та лишилися меблі, килими, цілі вікна. І чорний метал. Для мене не проблема щораз по приходу облаштувати нову квартиру зі столами, ліжками, стільцями, шафами, де навіть можна розвішати змоклий одяг.

Та номер у готелі „Дніпро“ — особливе місце. Тут я почувався мером, надутим партапаратником зі службовою Волгою і терміново призначеними зустрічами. Я навіть знайшов великий письмовий стіл і поставив його так, аби сидіти біля вікна. Як Тоні Монтана зі «Scarface», та замість кокаїну в мене шари пилюччя і тривожні звуки на сусідній вулиці, яких я шугаюся. Коротше, паршивий з мене Тоні Монтана.


Мені складно те забути. Птахи заливалися трелями, проміння смалило прадавні асфальти, я обтирався антимоскітними засобами, а комарі — атакували зусібіч. Я вискочив на тих козлів майже впритул: бандитські морди, руки в татухах і імідж назагал аж ніяк не приязний. А вони взяли і направили на мене ствол. Ну все.

Клянуся всіма богами на світі: вони і гадки не мали, наскільки круті їм дісталися шмотки. Мене вони вирубили. А що їм зробиш, коли в обличчя тицяють стволом? Страшно уявити, що би вони зробили з Ікумі.

Отямився тоді я під вечір. Антимоскітні креми давно вичахли і обличчя перетворилося на пухир. Кров підсохла, а у вухах луною озивалися пташині співи. Я підстрибував і ляпав себе по щоках: комарі шматували нон-стопом, я завивав від свербіжу, та покусів не зачіпав — гірше буде.

Сонце визирнуло з-за кошлатих хмар і торкнулося покусаної шкіри. Добре, хоч черевики не забрали. Кілометрів за півтора хащами я надибав пакунок «BOSS» чорного кольору, взяв із собою — послужить добру службу: труси, туніка, — таке.

Я тоді продирався крізь чагарі: гілля шматувало покусане тіло, а я трусив кліщів і хвалив Бога за ультиматум колишньої, яка погодилась на мінет лише за умови повної епіляції там. Повільно кульгав порожньою вулицею. Навколо пустінь, старі мародерські лігвища, а у будинках — кабло звисає зі стелі. Щойно дошкутильгав до кінця вулиці, аж влупив дощ. Сховався до першого-ліпшого під’їзду, лежав на пропилюжених матрацах і носа не вистромляв надвір, перев’язав ногу шматком знайденої футболки і мріяв про ресторанні наїдки та ряснощі магазинних полиць. Мріяв про кінець всіх на світі дощів і світло в кінці тунелю, сніг в кінці тунелю, жовтий сніг в кінці тунелю: що завгодно, аби дістатися теплих диванів, ароматних борщів і смажених ребер.

Та замість омріяних життєвих прянощів отримав мряку та порцію зливи. Я ненавидів тоді Київ, в якому опинився, вихоплений зі спокою, вихоплений з пачки синього кемелу, вихоплений з перспектив грітися біля пальнички гарячим чаєм і втичити на зоряне небо з вікна готельного номера.

Благо, на такі випадки завжди є заначка. Я знав, — одного дня попаду конкретно: зеки, мародери, хто завгодно. І якщо пощастить, якщо не вб’ють, то півтори сотні кілометрів у трусах додому — перспектива не найприємніша. І я подбав про це заздалегідь.

У потаємному місці колись скинув камуфляжний баул. Все необхідне для тижневого існування: аптечка, комплект одягу і термобілизни, їжа на сім днів — високоякісні сублімовані продукти, перевірені часом і досвідом консерви, висококалорійні брикети — повноцінний замінник добового раціону для дорослого дилди, фляндр віскі, спальник з каріматом, рюкзак, льодяники, запас бутильованої води, ліхтар, ніж і решта дрібниць, включаючи карти, компас і дешевий наручний годинник.

Толіку було подзвонити ніяк, настрій був жахливий, я забився у найтемніший закуть горища, де мене точно не побачать усілякі татуйовані виродки, вижлуктив віскі, закутався у несамовито гарячий спальний мішок і заснув. Прокинувся від спеки, холодного поту і кошмарного сну.

Наступного дня сидів і втичив в одну точку, з’їв запасів на три дні і потроху пошкандибав додому. Попереду було півтораста кеме

1 ... 7 8 9 ... 28
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Київ-86», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Київ-86"