Книги Українською Мовою » 💛 Публіцистика » Вибрані твори 📚 - Українською

Читати книгу - "Вибрані твори"

346
0
28.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Вибрані твори" автора Олена Іванівна Теліга. Жанр книги: 💛 Публіцистика / 💛 Поезія / 💛 Наука, Освіта. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 82 83 84 ... 192
Перейти на сторінку:

У другому доповненому виданні «Вибраних творів» Олени Теліги опубліковано 25 її листів: до Дмитра Донцова (автограф зберігається у Фонді Дмитра Донцова, т. ХІІ. у Бібліотеці Народовій у Варшаві); до Івана Кабачкова (автограф зберігається у Слов’янській бібліотеці при Національній бібліотеці Чеської Республіки у Празі); до Наталі Лівицької-Холодної (вперше опубліковані у виданні «Матеріяли до історії літератури і громадської думки. Т. 3: Листування з американських архівів. 1857-1933» (УВАН уСША; редактори Б. Струмін-ський, М. Скорупська у співпраці з Е. Касинцем і Н. Лівиць-кою-Холодною. Нью-Йорк, 1992); до Богдана-Ігоря Антонича (автографи зберігаються у Відділі рукописів у Львівській науковій бібліотеці ім. В. Стефаника НАН України у Львові; до Михайла Теліги (вперше опубліковані у книзі Уласа Сам-чука «На білому коні. Спомини і враження» (Нью-Йорк-Мюн-хен, 1965); до Олега Лащенка (вперше опублікований у книзі «Прапори духа. Життя і творчість О. Теліги» (На чужині: Видавництво «Сурма», 1947); до Уласа Самчука (вперше опублікований у книзі Уласа Самчука «На коні вороному: Спомини і враження» (Вінніпеґ: Видавництво товариства «Волинь», 1975).

Листи, які увійшли до нашого видання, були опубліковані у книзі «Олена Теліга: Листи. Спогади» (Упорядник і автор приміток Надія Миронець. Київ: Видавництво ім. О. Теліги, 2004).

У текстах збережено мову і стиль авторки, з незначними сучасними правописними правками.

Примітки до листів підготовлено на підставі вище поданих видань і архівних матеріалів видавництва «Смолоскип». Короткі біографічні дані в основному охоплють життєву і творчу діяльність поетеси перед і під час Другої світової війни.

Андрій — див.: Крижанівський Андрій.

Андрій — див.: Шовгенів Андрій.

Анна Антонівна — див.: Мучинська Анна.

Антонич Богдан-Ігор (1909-1937). Нар. у с. Новиця на Лемківщині, пом. у Львові. Поет, редактор мистецького збірника «Карби», молодіжного журналу націоналістичного спрямування «Дажбог» (1934), автор поетичних збірок «Привітання життя» (1931), «Три перстені» (1934), «Книга Лева» (1936).

«Він» — див.: Орлов Ростислав.

Біднов Василь (1874-1935). Нар. на Дніпропетровщині, пом. у Варшаві. Історик, церковний, громадський і суспільний діяч. Після Першої світової війни жив у Чехо-Словаччині, де працював професором богослов’я та історії церкви в українських вищих наукових закладах, з 1929 — професор богослов’я у Варшавському університеті.

Білецький Леонід (1882-1955). Нар. у с. Литвинівка на Київщині, пом. у м. Вінніпеґ, Канада. Літературознавець, історик української літератури, директор Українського вищого педагогічного інституту ім. М. Драгоманова у Празі.

Бурачинська (Рудик) Лідія (1902-1999). Нар. у с. Гриня-ва на Івано-Франківщині, пом. у Філадельфії. Журналістка, діячка українських жіночих організацій, редакторка жіночого журналу у Львові «Нова хата» (1930-1939), з 1951 р. журналу Союзу українок Америки — «Наше життя».

Бурґгардт Освальд — справжнє прізвище Юрія Клена (1891-1947). Нар. у с. Сербинівка Хмельницької обл., пом. в Ауґсбурзі, Німеччина. Поет, публіцист, член київської групи неокласиків. Був знайомий з О. Телігою ще з часів її дитинства у Києві. З України виїхав 1932 р. Часто друкувався у «Літературно-науковому вістнику» і у «Вістнику». Автор поетичних збірок «Прокляті роки», «Каравели», «Попіл імперії».

Валійський Аркадій (1894-1976). Нар. на Чернігівщині, пом. у Нью-Йорку. Військовий старшина УНР, після Першої світової війни за контрактом служив у польській армії. Знайомий О. Теліги.

Василь — див.: Штуль Василь.

Вертиляк Н., у 1931-1932 роках співпрацював з ЛНВ.

«Вістник» — місячний журнал літератури, мистецтва, науки і громадського життя націоналістичного спрямування. Видавався у Варшаві (1933-1939) за редакцією Дмитра Донцова.

Вітаз Петронела — сестра Стефанії Лукасевич, дружина Євгена Чеховича.

«Вогні» — журнал організації «Пласт», виходив у Варшаві (1931-1939).

Вова — див.: Гайдовський-Потапович Володимир.

«Волинь» — відомий роман-трилогія Уласа Самчука, публікований у 1932-1934 роках.

«Волинь» — часопис, який видавався у Рівному (1941-1944), першим редактором якого був Улас Самчук.

Волков Мартин — протоієрей. Посол до польського сейму (1937-1938), де виступав з українських позицій, співпрацював з українським протинімецьким підпіллям.

Гайдовський-ПотаповичВолодимир — нар. у Полтаві, навчався у Празі, був активним учасником студентських розваг.

Гайдовські — родина Гайдовських-Потаповичів, активних українських громадських діячів у Чехо-Словаччині у 1930-их роках.

«Галасливий Ш.» див.: — Шекерик-Доників Андрій.

Ґізе — господар квартири Теліг по вул. Дантишка у Варшаві, яку винаймали Теліги у 1932-1933 роках.

«Дажбог» — літературно-мистецький журнал націоналістичного спрямування, який видавався у Львові (1932-1934). У журналі друкувалися в основному поети, які співпрацювали з «Вістником» Д. Донцова.

Демо-Довгопільський Анатоль (1907-1943). Нар. у Ст.-Петербурзі, розстріляний німцями у Рівному. Балетмайстер, актор, керівник театру «Летюча естрада» у Хусті (1938-1939), член Культурної Референтури ОУН, яку очолював О. Ольжич, директор міського театру у Рівному.

Донцов Дмитро (1883-1973). Нар. у Мелітополі, пом. у Монреалі, Канада. Літературний критик, публіцист, ідеолог українського націоналізму. Головний редактор журналів націоналістичного спрямування: «Літературно-науковий віст-ник» у Львові (1922-1932), «Вістник» у Варшаві (1933-1939). Побратим О. Теліги.

Доценко Лідія — дружина ад’ютанта С. Петлюри полк. Олександра Доценка. Громадська діячка, померла у Венесуелі.

«Жіноча доля» — жіночий журнал під редакцією Олени Кисілевської, виходив у Коломиї (1925-1939).

Жолібож (ZoUborz) — район у північній частині Варшави, де жив

1 ... 82 83 84 ... 192
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Вибрані твори», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Вибрані твори"