Книги Українською Мовою » 💛 Інше » Не чіпай то на свята, Ізмайлова 📚 - Українською

Читати книгу - "Не чіпай то на свята, Ізмайлова"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Не чіпай то на свята" автора Ізмайлова. Жанр книги: 💛 Інше / 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 14 15 16 ... 74
Перейти на сторінку:
прораховує ходи захисту від подібних шахрайських ризиків і тому одразу ж викуповує, коли поруч хтось дає можливість реалізуватися такій схемі. Словом, ніколи не диктуйте номери своїх близьких при чужих вухах.

Кордон. Стоїмо. Це тупе стадне безправне очікування — не гуманна річ. У тебе тупо немає права дізнатися своє майбутнє — коли ти перетнеш кордон. Який, якщо вдуматися, є абстрактною лінією. У Євросоюзі прибрали кордони за непотрібністю. Колись приберуть і цей, і з точки зору майбутніх поколінь наше тупе стояння в чергах буде сміховинним. Це як зараз ми згадуємо радянські п’ятирічки й в’язницю за спекуляцію.

Anatolii зібрав паспорти й відніс кудись. Зараз усе вирішиться. Або ні.

Болить лікоть від мишки. Сподіваюся, мине, бо з мишкою у мене тепер не буде ніяких справ. Ніколи не думав, що від сидіння за ноутбуком бувають такі проблеми. У дитинстві від телевізора нічо не боліло.

Anatolii роздав усім водичку й варить каву та чай для охочих. Ніколи не розумів, навіщо пити каву в автобусі або потязі. Збадьоритися — щоб що? Щоб у вікно дивитися чи книжку читати? Телефон гортати?

О, до речі, книжка, почитаю. Daily Rituals: How Artists Work. Мейсон Каррі.

Anatolii подарував мені цукерку «Веселий Гулівер». Який приємний хлопець.

Anatolii приніс і роздав паспорти. Невже все? Так, але ні. Відразу ж після роздачі з’явилася красуня-прикордонниця, подивилася фото й забрала паспорти знову. А навіщо їх тоді Толік забирав? Кордон, бля, завжди був загадковим проклятим місцем. І є щось принизливе в тому, коли під час роздачі паспортів усіх називають на прізвище на весь автобус. Де моє право на секретність даних? А я, може, не хочу, щоб моє прізвище знала тітка, яка ходить автобусом і вмовляє всіх узяти в неї хоч пачку цигарок, бо свій ліміт вона перевищила.

Перекур. Навіщо курити біля автобуса, що стоїть? Щоб що? А нічо. Чисто вбивство часу. Але й нерви — досі боюся, шо мене викличуть і суворо запитають:

— А де віза? А як ви їдете до Словаччини, якщо у вас не біометричний паспорт? Словаки ж вас не пустять.

Але не встиг спитати в когось, де тут WC, як водій попросив усіх повернутися в автобус — їдемо.

Anatolii удруге роздає паспорти. Бляха, все? Проїхав? Схоже, так. Ох, прекрасно. Обожнюю, коли параноя розсмоктується.

Горобець сидить на паркані з півметровою травинкою в дзьобі. Це ж, бля, які сталеві нерви треба мати, щоб без рук будувати гніздо із сіна, гівна й сміття. Одним лише дзьобом і лапками. Ще й на висоті. Я би плюнув. Краще вже дупло десь знайти чи підкласти свої яйця якомусь орнітологу під ялинку. Але стоп — хіба горобці в’ють гнізда в грудні? Не знаю. Може, він знайшов класну травинку й ховає на весну? Чи просто збожеволів від стресів важкого життя на кордоні.

Заходить словацька прикордонниця. Некрасива й утомлена. Наша тільки почала кар’єру, зовсім молода. А ця в прикордонному бізнесі вже давно.

Водій показав WC. От сходив би я на нашій території, мої молекули потекли в українську каналізацію. А так потрапили в словацьку. Непередбачувана доля молекул життєдіяльності. Можливо, це найбільш непередбачувана доля у світі. Як то кажуть — you never know.

Залишилося похвилюватися за сигарети. Їх у мене пачок сім. Знайдуть чи ні? Ех, скільки складнощів у дорозі. У дорозі незрозуміло куди і навіщо. Ні, щоб сидіти вдома на жопі. Але вся річ в ній — жопа не хоче тупо сидіти, вона просить пригод на свою голову. Причому жопа в цій справі навіть із мозком сперечається й нерідко перемагає. Тисне гівном і аргументами.

Ну, насправді формально зрозуміло: їду в місто Жиліна читати лекцію про субкультури. Знайомі запросили й навіть заплатять. Ну а якщо доля підкине можливість залишитися там і в новорічну ніч, то відсвяткую там. Ще ніколи не святкував у Словаччині — цікаво подивитися, як це відбувається в них.

Тітка дісталася й до мене. Просить узяти пачку сигарет. Увічливо відмовляю. І почуваюся безсердечним фашистом.

Знову тупе очікування. Коли чекаєш у черзі, там хоч щось відбувається. А тут ти просто сидиш в автобусі й чекаєш незрозуміло чого. Хоча зрозуміло — паспорт. Це черга за паспортами. Вона забрала їх, щоб нам було чого чекати. Гра, у котру нудно грати усім учасникам, але вони все одно грають.

Anatolii знову роздав паспорти. Його вже, мабуть, тошнить від усіх цих фотопортретів і безглуз­дих прізвищ.

Чекаємо на митниці. Я останній у черзі. Мені так спокійніше.

Товста працівниця митниці засовує руки в усі сумки, валізи та рюкзаки. Якби не форма, вона б виглядала чисто як перукарка-манікюрниця з Попрада.

Класичне питання про горілку й сигарети. От є фільм «Кава і сигарети», є книга «Пиво і сигарети». Але чому немає фільму «Горілка і сигарети»? Шановні сценаристи і режисери, ви чим займаєтеся? Фільми про кохання знімаєте? А тим часом уже десятиліттями на десятках прикордонних переходів тисячі людей ставлять запитання й відповідають на тему горілки й сигарет. Глядачів у такого фільму буде багато. Тому що глядачі люблять горілку й сигарети. І фільми про це теж люблять.

Фух, усе минуло. Повезло, це чудо якесь. Завантажуємося назад в автобус і їдемо.

О 9:30 виїхали, об 11:30 пройшли обидва кордони. А ще 80 років тому тут, саме в цьому місці, ніякого кордону не було. І нічо, жили люди.

Прийшли есемески від водафона — 50 гривень за одну хвилину вхідних і вихідних дзвінків. Ну бля, дохєра же ж. Чому їм не вистачає 10–20 гривень за хвилину? Ну дзвонили б люди частіше, а не тільки коли абонент помирає один у лісі чи перед самогубчим стрибком у прірву вирішив попрощатися з родичами.

Читати, спати. Стреси позаду. Хоча стрес ще можна заїсти й бутербродом. Інколи здається, що цивілізація для цього й розвинулася — щоб робити людям стрес і давати їм можливість той стрес заїдати. Цікаво, що сказав би на це Дарвін.

Кошице вже близько. Серпантин. Згадався Lunik. Багато хто бував у Кошице, але не всі чули про район цього міста, де компактно й щільно живуть роми. Він називається Lunik 9. Років чотири тому мене повіз туди

1 ... 14 15 16 ... 74
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Не чіпай то на свята, Ізмайлова», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Не чіпай то на свята, Ізмайлова"