Книги Українською Мовою » 💙 Бойове фентезі » Артар. Вигнанка Полярної пустки, Вікторія Ковзун 📚 - Українською

Читати книгу - "Артар. Вигнанка Полярної пустки, Вікторія Ковзун"

188
0
18.03.24
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Артар. Вигнанка Полярної пустки" автора Вікторія Ковзун. Жанр книги: 💙 Бойове фентезі. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 19 20 21 ... 101
Перейти на сторінку:

Справжній трепет полонив мене. Нічого кращого й бути не могло: полиці із книгами сягали самої стелі… А стелі були в десять людських ростів! Підлога вистелена плитами пастельних кольорів, по обидва боки майоріли колони, опріч них притулились скульптури, що випростували руки й наче гордились книжним багатством, що належало їм.

А головне – нікого, жодної душі! Та щойно я видихнула, що не доведеться стикатись із людьми, роздався жіночий голос:

– Пані, Вам допомогти?

Я аж підскочила. Лише зараз мій погляд зачепився за постать, що була зовсім непомітною серед величі довкола. У кінці зали був стіл, за ним сиділа жіночка.

– Ну, що ж Ви застигли при вході, наче вперше бачите бібліотеку? – запитала вона. – Чи Ви нетутешня і справді в нас уперше?

– Так, – видавила я. – Нетутешня.

«Я ж спілкувалася з мечником, яким проводив ініціацію – і з нею зможу!» – підбадьорила себе.

– О, справді? – сплеснула жіночка і скочила з-за столу. – Та це ж пречудово! Ви навіть не уявляєте, як Вам пощастило, що потрапили до нашої бібліотеки! Це одна з найвідоміших бібліотек усього Світлозем’я!

Як вона наближалась до мене, я спостерігала напружено. З виду не надто загрозлива, ще й неповоротка… Та хтозна: раптом це лише вдале маскування?

– Отже, з чим Ви завітали до нас? – поцікавилась жіночка. – Туристична екскурсія, найдавніші зразки писемності чи книги для власних потреб?

– Я… Мені… потрібен Великий артефакт, – вичавила я.

Жіночка знову сплеснула.

– Невже! Всі кинулись за артефактами ще два тижні тому, одразу після ініціації! Ви навіть не уявляєте, що за тиснява тут була, я ледве витримала… Хоча, знаєте, це навіть добре, що Ви прийшли за артефактом так пізно, – щебетала вона. – Ні тисняви, ні гаму – сама тиша й блаженство! Ну, що ж. Ходімо, я Вас проведу, – поманила мене за собою.

Я подавила вагання та рушила за нею. Ми подалися ліворуч, повз колони та скульптури, пройшли до наступної зали. Мені перехопило подих. Нові враження затьмарили всі попередні: ще більше книг, це загадковіша велич! І звідусіль, звідусіль на нас дихали ці найвищі зразки людської культури. Якби я зголосилася десь жити, крім іглу чи нори, то це була б бібліотека.

 Ще трохи поспостерігавши, як я роззираюсь із відкритим ротом, пані заметушилась:

– Ну, що ж… Погляньте, – вказала рукою.

На кам’яній підставці була матова куля. У мене виникли неприємні асоціації з Днем блакитної зорі та купою осколків.

– Так-так, – закивала жіночка. – Процес дуже схожий на ініціацію, Ви не помилились. Кладете руки на кулю і чекаєте. Якщо тут є Книга, призначена Вам…

– Якщо? – перелякалась я.

– Ні-ні, не хвилюйтесь. Зазвичай у кожній бібліотеці знаходиться Книга, що готова Вас обрати. Дуже рідко доводиться обійти половину світу… Та й у нас дуже велика бібліотека! А навіть якщо жодна Книга не відгукнеться, то це лише шалений плюс, – упевнено мовила вона. – Тоді Ви – унікальна, Ваш артефакт – також. Мало хто може таким похизуватись, у всіх звичайні такі артефактики, яких у кожній бібліотеці хоч греблю гати!

Засвідчення своєї унікальності я не потребувала. Сам факт того, що були випадки, коли доводилось обшукати пів світу, щоб знайти свою Книгу, мене вжахнув. Побачивши це, жіночка схаменулась.

– Але це дуже й дуже рідкісний випадок, – запевнила вона. – Зазвичай, у яку б бібліотеку Ви не пішли, Вам точно відгукнеться якийсь артефакт.

Я натягнуто посміхнулась. Жіночка також.

– Ну, що ж… Давайте, – вказала на кулю та відійшла.

Я ступила крок уперед. Мене знову здолало передчуття: щойно я торкнусь тієї кулі, вона розлетиться на уламки. А потім ще й бібліотека вибухне, чого вже там.

Жіночка підбадьорливо всміхалась. Я похитала головою і торкнулася кулі. Секунда, дві…

Ні, вона не вибухнула. Всього-на-всього затрусилась земля. Захиталися Книги, задвигтіли полиці… Кілька потужних імпульсів прокотилось підлогою. А потім одна за одною Книги запроменіли. Здавалось, кожна готується стрибнути мені в руки. Та одна випередила їх усіх: вилетіла з дальнього кутка, ударила мене в груди та збила мене з ніг.

Щоб оговтатись, знадобилось кілька хвилин. Ніхто не попереджав, що отримувати Книгу так боляче.

– А Ви… але як… – намагалась заговорити жіночка. – Признайтесь: Ви це теж бачили? Ну, Книги… стіни… Хоча… Ой, лишечко! Ви не сильно забились? – схопилась вона.

Я досі лежала на підлозі, вчепившись у Книгу. Обірвані репліки жіночки наштовхнули мене на думку, що подібні явища не є звичними.

– Слухайте, а може, це Ваша Книга винна? – розмірковувала пані. – Ви б не показали мені, що Вам випало?

Проскреготавши, я підвелась та простягнула Книгу жіночці. Точніше, це був товстезний широчезний фоліант, важчий за всі мої клунки.

– Неймовірно! Та це Жива Книга! – вигукнула жіночка.

Я приречено заплющила очі.

– Ви навіть не уявляєте, як Вам пощастило! – продовжувала вигукувати вона. – Живі Книги – страшенна рідкість, це просто легендарні артефакти, їх майже не залишилось в Артарі! Ці Книги такі вередливі… Та яка це удача, це просто диво!

1 ... 19 20 21 ... 101
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Артар. Вигнанка Полярної пустки, Вікторія Ковзун», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Артар. Вигнанка Полярної пустки, Вікторія Ковзун"