Книги Українською Мовою » 💙 Бойове фентезі » Артар. Вигнанка Полярної пустки, Вікторія Ковзун 📚 - Українською

Читати книгу - "Артар. Вигнанка Полярної пустки, Вікторія Ковзун"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Артар. Вигнанка Полярної пустки" автора Вікторія Ковзун. Жанр книги: 💙 Бойове фентезі. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 51 52 53 ... 101
Перейти на сторінку:

Врешті я закінчила й повернулась до кімнати. Катаріна вже переодягнулась. Побачивши мене, вона підвелась і взялась крутитись.

– Як тобі моя нова сукня? – усміхнено так.

Я оцінила новий для мене різновид одягу. Нащо він? Від холоду не захищає, тканина тонка, руки-ноги відкриті. Не бачу в ньому жодного сенсу. Хіба… щоб підкреслити красу? Несподівана думка вразила мене.

– Сукня для того, щоб підкреслити красу? – так і запитала я.

– Ну-у, так, – сказала Катаріна. – Слухай, я тобі скажу, але ти нікому не кажи. Гаразд? Це моя мама пошила. Правда ж, гарно? – знову покрутилась. – Я нікому не розказую, що моя мама – швачка, розумієш?

Я не зрозуміла, але кивнула.

– Моя, мабуть, теж.

– Справді? – пожвавилась Катаріна.

– Так.

Наступні пів години вона базікала без упину. Спершу пробувала й мене розпитувати, але зрозуміла, що нічого не вийде. Катаріна розказувала всяку всячину: як вона боялася, що не поступить, як заселялася в гуртожиток, як минув перший навчальний день, як батьки споряджали її в дорогу, а менший братик вперся, що поїде з нею… Або як вчора вона зварила своє перше зілля.

– Мені було так незручно… – почервоніла вона. – Це мало бути звичайне снодійне. Ну, несильне, щоб безсоння не докучало. А я така незграба! Оберталась і перекинула його. Воно розлилось, а там стояли хлопці… І знепритомніли. Троє. Четвертий сповз на підлогу, але його відкачали.

Я зробила певні висновки. Катаріні їх не озвучувала, щоб не образилась.

Раптом долинув дзвін.

– Сніданок! – підскочила Катаріна. – Сядемо разом, гаразд? Ми будемо найкращими подругами – затям це собі!

Вона пішла мити руки, а я скористалась її відсутністю, щоб перевірити клунки. Прокляття! Що це за сморід? Тоді я зрозуміла, що м’ясо зіпсувалось. Справді: у Полярній пустці його зберігав холод, а тут що? Як же я раніше не додумалась! Тепер я знову без припасів. Доведеться усе викинути.

– Ти не будеш мити руки? – поцікавилась Катаріна. – А що це… так смердить?

Зіпсоване м’ясо ми утилізували. Катаріна не виразила ні грама здивування, змусила мене помити руки й повела до їдальні. Гуртожиток шумів і здригався від безлічі кроків, звідусіль тупотіло, долинали розмови та вигуки. Я знову відчула дискомфорт: краще б я жила в гуртожитку одна.

– Катаріно…

– «Катаріно»? – вона спинилась, як вкопана. – Яка «Катаріна»?! Я ж казала: для друзів Катря!

Я не зрозуміла.

– І?..

– Ми ж подруги! – вигукнула вона.

«Ні», – хотіла сказати я, але промовчала.

– То що ти хотіла? – поцікавилась Катря.

– А чи не можна… поїсти окремо? Не там, де всі?

Катаріна трохи покліпала.

– Гадаю, тобі варто звикати їсти, де всі, – порадила вона.

Ми пройшли до їдальні. Це було щось страшне. Величезне скупчення столів і людей, які щось їдять чи говорять, чи їдять і говорять одночасно. Студентів було так багато, що вони проштовхувались одне крізь одного, торкали одне одного… І взагалі!

– Пішли, це не страшно, – переконувала мене Катря.

Підозрюючи, що я не знаю, що робити, кожну дію вона виконувала демонстративно, щоб я бачила приклад. Ми підійшли до незрозумілої конструкції, за якою стояла жінка і насипала їжу.

– Доброго ранку! – усміхнулася Катря. – Такі аромати! Що у вас сьогодні?

– Сирники, – усміхнулась у відповідь жіночка. – Вам поливати сиропом? Чай чорний чи зелений?

– Поливати. Чай зелений, будь ласка, – мовила Катря.

Я відповіла так само. Ми взяли страви й сіли за столик у кутку.

– Смачного! – побажала Катря та взялася їсти.

Я подивилась на неї, як на божевільну. Тим часом вона справді наминала їжу, яку дала їй зовсім незнайома людина. Я озирнулася: всі їли. Тоді я наважилась запитати:

– Катре, ти не боїшся, що їжа отруєна?

Вона поперхнулась. Кілька секунд намагалась відкашлятись, аж я перелякалась, що отрута вже почала діяти. Але все обійшлось. Катря пильно-пильно подивилась на мене і спробувала пояснити свою думку:

– Мені здається, що якби в їдальні труїли студентів, то в академії не було б кому вчитись. А оскільки я їм тут не вперше і всі ці люди також, і ніхто нічого не помічав, то навряд чи хтось практикує таке.

Її аргументи мене не переконали. Врешті я глянула на те, що було у мене в тарілці. Що воно? М’ясом це не було. А якщо це не м’ясо, то як його можна їсти?

Катря знову перестала їсти та зиркнула на мене.

– Що це? – пошепки запитала я.

– Сирники, – відповіла вона. – Вони зроблені з сиру.

– А що таке сир?

Катря глибоко вдихнула й мовила:

– Спробуй – і дізнаєшся.

1 ... 51 52 53 ... 101
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Артар. Вигнанка Полярної пустки, Вікторія Ковзун», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Артар. Вигнанка Полярної пустки, Вікторія Ковзун"