Книги Українською Мовою » 💛 Публіцистика » Вибір, Едіт Єва Егер 📚 - Українською

Читати книгу - "Вибір, Едіт Єва Егер"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Вибір" автора Едіт Єва Егер. Жанр книги: 💛 Публіцистика / 💛 Наука, Освіта. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 78 79 80 ... 99
Перейти на сторінку:
class="Основний-абзац">— Саме це значить для вас безпека? Свобода від страху, що люди можуть зазнати шкоди під вашим доглядом?

— Це не просто страх.

— Проведіть мене туди, де ваші думки. Про що ви думаєте?

— Не думаю, що ви хочете це почути.

— Вам не потрібно хвилюватися за мене.

— Ви не зрозумієте.

— Ви праві, ніхто не здатен цілком зрозуміти іншого. Але маю вам сказати, що колись я була ув’язненою війни. Про що б ви мені не хотіли сказати, я вже, ймовірно, колись чула та бачила дещо гірше.

— На війні ти вбиваєш — або вбивають тебе. Тому коли я отримую наказ, я не ставлю питань.

— Де ви, коли отримуєте наказ?

— У В’єтнамі.

— Ви в приміщені? Чи надворі?

— У кабінеті, на авіабазі.

Я спостерігала за мовою його тіла, поки він вів мене до свого минулого. Спостерігала його енергійність, ступінь збудження, аби розпізнати будь-яке напруження, що означало б, що ми просуваємося надто стрімко. Він заплющив очі. Здавалося, він занурюється в транс.

— Ви сидите чи стоїте?

— Я сиджу, коли відповідаю на дзвінок. Але негайно підхоплююся.

— Хто вам телефонує?

— Мій командир.

— Що він каже?

— Що він відправляє моїх хлопців на рятувальну місію на відкритій місцевості.

— Чому ви підводитеся, коли чуєте наказ?

— Мені стає спекотно. У грудях стисло.

— Про що ви думаєте?

— Що це небезпечно. Що нас атакуватимуть. Що нам потрібна підтримка з повітря, якщо нас відправляють до цієї зони. А вони не надають її нам.

— Ви скаженієте через це?

Його очі широко розплющились.

— Ще й як скаженію. Вони відправили нас туди. Спочатку навішали нам купу брехні, що американська армія найсильніша у світі, що косоокі не мають шансів.

— Вона виявилася не такою, як ви очікували.

— Вони брехали нам.

— Почуваєтеся зрадженим?

— Так, в біса, я почуваюся зрадженим.

— Що сталося того дня, коли ви отримали наказ відправити вашу дивізію на рятувальну операцію?

— Це було вночі.

— Що сталося тієї ночі?

— Я скажу вам, що сталося. Там була засідка.

— Ваші хлопці постраждали?

— Чи я маю це говорити вголос? Вони померли. Вони всі померли тієї ночі. І саме я відправив їх туди. Вони вірили мені, а я відправив їх на смерть.

— На війні люди помирають.

— Знаєте, що я думаю? Померти легко. А я маю щодня жити та думати про тих батьків, що поховали власних синів.

— Ви виконували наказ.

— Але я знав, що то було хибне рішення. Я знав, що хлопцям була потрібна підтримка з повітря. Але не мав яєць домогтися її.

— Чим ви поступилися, аби стати полковником?

— Що ви маєте на увазі?

— Ви обрали шлях солдата та військового лідера. Чим ви мали поступитися, аби піти цим шляхом?

— Я часто був далеко від сім’ї.

— Чим ще?

— Коли в тебе шість тисяч чоловіків, що довіряють тобі власне життя, то не можеш дозволити собі розкоші боятися.

— Ви маєте поступитися своїми почуттями. Не дати іншим побачити їх.

Він кивнув.

— Раніше ви сказали, що вмирати легко. Ви колись хотіли померти?

— Весь клятий час.

— Що зупиняє вас?

— Мої діти, — його обличчя скривилося від болю. — Але вони вважають мене монстром. Їм було б краще без мене.

— Хочете знати мою думку? Гадаю, вашим дітям було б значно краще з вами. З вами — з чоловіком, яким я дедалі більше захоплююся, що ближче пізнаю. З чоловіком, який може ризикнути розповісти про свій страх. З чоловіком, який має мужність пробачити собі та прийняти себе.

Він мовчав. Ймовірно, це була перша мить, коли він побачив можливість звільнити себе від провини, яку він відчував щодо минулого.

— Я не можу допомогти вам повернутися в минуле та врятувати ваших хлопців. Не можу гарантувати вам безпеку ваших дітей. Але можу допомогти вам захистити одну людину — вас самого.

Він витріщився на мене.

— Однак, аби врятувати себе, ви маєте поступитися тим уявленням про себе, тим собою, яким, думаєте, ви мали би бути.

— Сподіваюся, це спрацює, — сказав він.

Незабаром полковника перевели, і він із сім’єю покинув Ель-Пасо. Не знаю, що з ними сталося. Сподіваюся, щось добре, бо я дуже турбувалася через них. Але чому я згадую зараз про них? Яким чином їхня історія стосується мене? Дещо, пов’язане з виною полковника, з його в’язницею самозвинувачення, привертає мою увагу. Можливо, моя пам’ять указує мені на роботу, яку я вже зробила, чи на роботу, яку ще маю зробити. Я вже пройшла довгий шлях після фізичного звільнення, відтоді як американський солдат урятував мене в 1945-му. Я зняла маску. Я навчилася визнавати та виражати почуття, припинила закорковувати в пляшки свої страхи та сум. Я працювала над тим, аби проявляти свій гнів та звільнятися від нього. І я повернулася сюди, до давньої оселі мого гнобителя. Я навіть простила Гітлерові, відпустила його у всесвіт, хай би лише на сьогодні. Але існує вузол, темрява, що простягається від кишок до самого серця, напруга в спині — безжальне відчуття провини. Я була потерпілою, я не була кривдницею. А однак я переконана, що заподіяла комусь шкоди. Але кому саме?

У голові виникає образ ще одної пацієнтки. Їй минуло сімдесят один, вона була джерелом постійних клопотів своєї родини. Вона мала всі симптоми клінічної депресії: забагато їла та забагато спала, віддалилася від дітей та онуків. А коли була вимушена спілкуватися з близькими, то була така розгнівана, що онуки боялися її. Після моєї лекції в місті її син зв’язався зі мною, аби запитати, чи зможу я знайти годину та зустрітися з його матір’ю. Я не розуміла, у який спосіб я можу допомогти їй за єдиний короткий сеанс, доки чоловік не сказав, що його мама, як і я, втратила власну маму, коли їй було лише шістнадцять. Мене охопило співчуття до його мами,

1 ... 78 79 80 ... 99
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Вибір, Едіт Єва Егер», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Вибір, Едіт Єва Егер"