Книги Українською Мовою » 💛 Публіцистика » Вибрані твори 📚 - Українською

Читати книгу - "Вибрані твори"

346
0
28.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Вибрані твори" автора Олена Іванівна Теліга. Жанр книги: 💛 Публіцистика / 💛 Поезія / 💛 Наука, Освіта. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 84 85 86 ... 192
Перейти на сторінку:
економіста, учасника бою під Крутами. Олена Лукасевич — дружина Євмена Лукасевича і мати Левка Лукасевича, громадська діячка. Стефанія Лукасевич, філолог, громадська діячка — дружина Левка Лукасевича.

Маланюк Євген (1897-1968). Нар. у с. Новоархангельськ Кіровоградській обл., пом. у Нью-Йорку. Інженер за фахом, поет, публіцист, літературний критик. Одружений з Зоєю Ра-вич (1925), а після розлучення — з чешкою Богумілою Сави-цькою (1930). Автор поетичних збірок «Стилет істилос» (1924), «Гербарій» (1925), «Земля й залізо» (1930), «Земна Мадонна» (1934), «Перстень Полікарпа» (1939) та інших.

Матушевський Юрій (1905-1977). Нар. у Харкові, пом. у Нью-Йорку. Інженер-гідротехнік, навчався у Празі, згодом працював у Варшаві, активний учасник українського громадського життя.

«Ми» — літературний журнал, співзасновником якого був А. Крижанівський і в якому співпрацювала Н. Лівицька-Хо-лодна, Є. Маланюк та інші. Виходив у Варшаві (1933-1939).

Вийшло 11 випусків. У другому випуску журналу взимку 1934 р. з’явилися погромницькі статті проти «Вістника» Д. Донцова, а також проти поетів, які у ньому друкувалися, в тому числі і проти О. Теліги. Ці статті спричинили розрив дружніх відносин між О. Телігою і Н. Лівицькою-Холодною та відхід Є. Маланюка від журналу.

Микола Миколович — див.: Ковальський Микола.

Міша — див.: Теліга Михайло

Мосендз Леонід (1897-1948). Нар. в м. Могилів-Подільсь-кий, пом. у Швайцарії. Інженер за фахом, поет, прозаїк. Друг О. Теліги, присвятив їй вірш «Флягелянти», а вона йому — «Лист».

Мучинська Анна — господиня будинку у Рівному, у якому восени 1941 р. мешкали О. Теліга і У. Самчук.

Накашидзе Г. — грузинський політичний діяч, активний член українського варшавського клубу «Прометей».

«Нова хата» — жіночий журнал, виходив уЛьвові під редакцією Лідії Бурачинської (1925-1939).

Олег — див.: Штуль (Жданович) Олег.

Ольжич (Кандиба) Олег (1907-1944). Нар. у Житомирі, замордований німцями у концтаборі Сахсенгаузен. Археолог, поет, публіцист, культурний і політичний діяч. Автор поетичних збірок «Рінь» (1935), «Вежі» (1940). Побратим О. Теліги, голова Культурної Референтури ОУН, керівник в Україні протинімецького підпілля ОУН під час Другої світової війни.

Орлов Ростислав — Племінник дружини Юрія Клена, працював актором театру і кіно в Москві. Ще підлітком, О. Те-ліга відчувала до нього велику симпатію.

Пеленський Євген-Юлій (1908-1956). Нар. у Стрию Львівської області, пом. у м. Сідней, Австралія. Педагог, бібліограф, громадський діяч, видавець, працював у Національному музеї у Львові (1927-1938), видавець і співредактор журналу «Даж-бог» (1932-1934).

Петронела — див.: Вітаз Петронела.

Петрусь — див.: Холодний Петро.

Прахова (Чорна) Тетяна (1903-1990). Нар. у Варшаві, пом. у Торонто. Дружина У. Самчука. Актриса, знімалася у фільмі О. Довженка «Земля». Як монтажистка, у складі групи І. Кавалерідзе у 1941 р. брала участь у зйомках фільму «Пісня про Довбуша» у Карпатах. На початку війни опинилася у Рівному, де познайомилася і дружила з О. Телігою.

Приходько Ольга (1904-1996), Нар. у Кам’янці-Поділь-ському, пом. у Львові. Громадська діячка. У 1919 р. була членом хору О. Кошиця і виїжджала з ним на гастролі до європейських країн, дружина Ігоря Лоського. Знайома з О. Телігою з празьких часів. Залишилася уЛьвові під радянською окупацією. Була репресована, відбувала покарання у радянських таборах у Горьковській обл. (1949-1955).

РудавськийІнокентій — священик у с. Сосниця на Холм-щині, який допоміг 16 липня 1941 р. О. Телізі і У. Самчукові переправитись через річку Сян в дорозі на Львів.

Рудницький Михайло (1889-1975). Нар. у с. Підгайці Львівської обл., пом. уЛьвові. Письменник, літературознавець. Навчався в Парижі й Лондоні, співредактор львівського часопису «Діло» і літературно-мистецького журналу «Назустріч» (1934-1939).

Русова (Ліндфорс) Софія (1856-1940). Нар. у с. Олешня на Чернігівщині, пом. у Празі. Педагог, громадська і суспільна діячка, засновниця українських жіночих організацій. Після Першої світової війни жила у Празі, викладала в українських вищих навчальних закладах у Чехо-Словаччині.

Рюриковичі — родина В. Гайдовського-Потаповича, українські громадські діячі, які уважали себе нащадками князів Рюриковичів.

Савицька Богуміла (1901-1963). Нар. і пом. у Празі. Чешка, друга дружина Євгена Маланюка (одружилися 1930 р.). Після Другої світової війни залишилася у Чехословаччині, а Є. Маланюк виїхав на Захід, згодом поселився у США.

Самчук Улас (1905-1987). Нар. у с. Дермань Рівненської обл., пом. у м. Торонто. Письменник, публіцист, журналіст. Приятель О. Теліги, побратим О. Ольжича, співробітник Культурної Референтури ОУН. Автор спогадів про О. Телігу і О. Ольжича, роману-трилогії «Волинь» та багатьох інших. На початку Другої світової війни, у липні 1941 р., пробирався разом з О. Телігою на Схід, разом нелегально переходили річку Сян, добиралися до Львова, а згодом до Рівного.

Сас-Тисовський Юрій, інженер-лісник, громадський діяч, після Першої світової війни навчався у Чехо-Словаччині, згодом жив у Варшаві. Знайомий О. Теліги.

Сергій — див.: Шовгенів Сергій.

Слов’янське товариство культури та мистецтв. Активно діяло перед Другою світовою війною у Варшаві. Українську секцію товариства очолював Юрій Липа.

Смаль-Стоцький Роман (1893-1969). Нар. у Чернівцях, пом. у Вашинґтоні. Мовознавець, науковий і політичний діяч, дипломат, професор Варшавського університету (1926-1939), голова клубу «Прометей» у Варшаві.

Соколовський Всеволод (1894-1985). Нар. в Кишиневі, пом. у м. Сиракюз, США. Політичний і громадський діяч. Був головою консульства УНР у Швайцарії,

1 ... 84 85 86 ... 192
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Вибрані твори», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Вибрані твори"