Книги Українською Мовою » 💛 Інше » Не чіпай то на свята, Ізмайлова 📚 - Українською

Читати книгу - "Не чіпай то на свята, Ізмайлова"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Не чіпай то на свята" автора Ізмайлова. Жанр книги: 💛 Інше / 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 46 47 48 ... 74
Перейти на сторінку:
Наприклад, її. Вона прищурилася, пильніше придивляючись до чоловіка. У кухні було світло через яскравий недогризочок місяця на нічному безхмарному небі. Крізь шиби було добре видно Полярну зірку. Що цікаво, бо вже два дні як трусило снігом. І сніг обіцявся на завтра.

— Одін? Нє, я не Одін.

Чоловік замислено стукав пачкою сигарет об стіл. Діна хруснула пальцями рук. Вийшло досить музично, вони б зігралися.

— Як ти взагалі могла про мене таке подумати?

І Діна не знала, що їй робити: виправдовуватися, з’ясовувати, хто цей прибулець і що тут робить, чи просто мовчки встати й піти собі назад куняти під серіал.

Але чомусь не йшла. Їй досі не вдалося розгледіти обличчя, адже місячне світло, підсилене біло­сніжними барханчиками на землі, гілках і підвіконні, падало на його плече й праве вухо, на акуратну стрижку й гарну бороду, з тих, які щойно з барбершопа. Голос незнайомця був глибокий і трохи приглушений, він ледь помітно гаркавив.

А стосовно того, хто він і чому тут, то в неї, по-перше, не було права й звички пхати свого носа в те, кого Ося впускає до себе в квартиру. А по-­друге, знаючи її доброту, варто було очікувати, що вона виловить ще когось такого самого, як Діна. Людину, наче і з домом, а наче вже й без нього.

— Пиво будеш? — спитав незнайомець, який теж, очевидно, не знав, що йому робити.

Діна подумала, чому б ні. Було б узагалі супер, якби це було темне, пряне, «Різдв…»

— «Різдвяне»,— сказав незнайомець.

І поставив пляшку перед нею. Пляшка була щойно відкоркована, але Діна не помітила, як і коли він це зробив.

— Такий зараз сезон,— пояснив незнайомець. І відсьорбнув.

— Непоганий сезон,— подегустувавши пиво, додала Діна.

— Якщо ти не Миколай.

— Я не Миколай.

— А про себе я цього сказати не можу…

Діна почухала своє коротке чорне волосся, занадто коротке й занадто чорне, що ганьбить українську жінку-берегиню, як написав їй якийсь чудік у коментарях під аватаркою. І подумала, що в цього бородатенького навпроти неї, мабуть, якісь проблеми. А Діна дуже любила бородатеньких і проблемних.

Останній її бородатенький сів у машину й виїхав чимскоріш, а про неї навіть не згадав. А зараз сидить у Канаді. Що, по-своєму, як подумати, кумедна історія. Кілька років тому Діна хотіла перебратися в Київ розвивати кар’єру, а він її не пускав. Казав, що це вона в їхній провінції зірка. А в столиці таких, як вона, повно. А тепер сам живе в Канаді, фоткається біля Ніагари, їсть кленовий сироп. А вона в Каневі. Теж на К. Могла б фоткатися біля Дніпра, але не фоткається. Ні, це все насправді кумедно.

Діна витерла краплинку з вії. Вічно ці сльози. Дістали.

Можливо, все ж було щось у ній від Берегині, бо, вирівнявши спину, вона веліла:

— Розказуй. Тьоть Діна все порішає.

Бородатенький зиркнув на неї, звівши брову. Повільно й аж трохи щипуче-безсоромно оглядав її голі ноги й футболку з Мерліном Менсоном.

— Тьотя Діна…— усміхнувся він.— Ну-ну.

У Діни щось смикнулося всередині. Давно вона ні з ким не фліртувала. Навіть забула, що на таке здатна. Це було й дивно, і приємно водночас. Десь як гладити хом’ячка.

— Ося чогось не попередила, шо ти прийдеш. Коли вона передала тобі ключ?

— Я без ключа.— Бородатенький стенув плечима, немов не дуже старанно вибачаючись. І він здався Діні ще проблемнішим і ще привабливішим.

— Як… без ключа? — Один її знайомий із консерваторії з класу скрипки грав у електричках і в нього був секретний ключ від усіх туалетів, міг собі сходити, коли хоче. А більше людей, здатних пробиратися туди, де зачинено, вона не знала. Отакої!

Бородатенький усипав собі до рота жменю арахісу й виразно позирнув на стару газову колонку, у якій блакитним, мов фіалочка, жеврів вогник у фітілі.

Діна, насупивши лоб, зиркнула на колонку, а тоді на прибульця.

— А? — уточнила вона.— Ти з газконтори?

Бородатенький похитав головою і жестом показав, мовляв, думай далі.

— Та ну тебе!

Діна замружилася й потерла скроні. Коли розплющила очі, на столі стояли ще дві — непочаті — пляшки пива. А поряд горіло кілька чайних свічечок. Нарешті стало видно його обличчя — широке підборіддя, великі очі, темно-русява борода, злегка кучеряве волосся, повні чуттєві губи. Років три­дцять п’ять, можливо, сорок. Але точно не більше.

— О, а це звідки? — Вона могла б свідчити на детекторі брехні, що пів секунди тому пляшок не було. А свічок тим паче.

Бородатенький знову виразно потиснув міцними плечима.

Діна нервово почухала своє занадто коротке волосся й спробувала надати йому об’єму в потрібному місці, а в непотрібному пригладити. Бо якщо їй видно його обличчя, йому так само видно її.

А при свічках удвох із незнайомим чоловіком на темній кухні вона востаннє сиділа, можливо… ніколи.

— То ти хочеш сказати, шо ти типу як якийсь Санта… Ну, як той через димар, так ти через колон­ку… проліз?..

— Ну чому одразу як Санта? Як Миколай.

— Як Миколай? — повторила Діна. У неї був друг ролевик, який перед звичайними темними людьми представлявся французьким лицарем Готфридом Бульйонським, який очолив найбільший і найуспішніший хрестовий похід. Так і казав, заходячи в магазин по хліб, сир і вино: «Добрий день, я Готфрид Бульйонський»,— і спостерігав за тим, як у продавчинь по губах пробігає знущальна посмішка. Але от тих, хто називав себе Святим Миколаєм, Діна ще не зустрічала. Вона з розумінням кивнула. За масками іноді легше.

— Як найгірший у світі Миколай,— бородатенький стримано кахикнув і зробив кілька ковтків пива.

— А я Діна,— сказала Діна.

— Як Дінь-Дінь.

— Сам ти дінь-дінь,— Діна покрутила пальцем біля скроні.

— Ей,— Миколай торкнувся її плеча й вибачливо його стиснув.— Я ж ніжно. Як святковий дзвіночок — дінь-дінь-дінь.

На кухні тихо-тихо, ледь помітно, залунала мелодія. Діна впізнала сі-бемоль–ля–сі-бемоль–соль — перші ноти «Щедрика» Леонтовича.

— Ну ладно,— погодилася вона,— зроби ще пива.

І знову ж вона могла клястися на тому довбаному детекторі брехні, що пів секунди тому пива не було. Але ось — стоїть. Чотири гарненькі пляшки. Дві надпиті — дві нові. І ще дві під столом — порожні. А крім того, з’явилося більше золотавого миготливого світла. Запалали свічки, вже не чайні, а великі, товсті,

1 ... 46 47 48 ... 74
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Не чіпай то на свята, Ізмайлова», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Не чіпай то на свята, Ізмайлова"