Книги Українською Мовою » 💛 Любовні романи » Завтра буде вчора, Мар'яна Доля 📚 - Українською

Читати книгу - "Завтра буде вчора, Мар'яна Доля"

780
0
25.09.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Завтра буде вчора" автора Мар'яна Доля. Жанр книги: 💛 Любовні романи / 💛 Любовна фантастика. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 37 38 39 ... 92
Перейти на сторінку:
20

Колись у дитинстві я читала казку про хлопчика, котрий, прокинувшись уранці, зрозумів, що залишився один у цілому світі. Спершу він зрадів — бо ж міг безперешкодно заходити в магазини та брати все. що йому заманеться — будь-які ласощі чи іграшки, кататися на атракціонах, лягати спати не тоді, коли йому скажуть батьки, а коли самому заманеться… Але зовсім скоро хлопчині стало сумно і самотньо, і він щиро забажав, щоб люди знову повернулися. Потім, правда, виявилося, що все те малому тільки наснилося…

От і в мене виникли подібні змішані почуття, коли я прийшла додому з новеньким паспортом ( на відміну від Великого Світу, тут не потрібно було чекати тижнями, поки його виготовлять — тітонька-паспортистка відразу вклеїла фото, записала мої дані,  поставила необхідні штампи — і тепер я мала офіційне посвідчення громадянки Залишеної України). 

Відчинивши двері, я автоматично прислухалася, щоб зрозуміти, чи є хтось вдома — і тільки тоді до мене дійшло, що нікого, крім мене, тут немає і бути не може, квартира батьків у моєму повному розпорядженні. Я можу хоч на голові ходити —  і не прийде мама з вічними повчаннями, сестра не почне кпинити, що я щось роблю не так, а тато — переказувати новини, які мені геть нецікаві. Та тут і новин, напевно, не густо…

А електрика хоч є? Клацнула вимикачем — і в передпокої спалахнуло світло. Пройшла на кухню, набрала води ( на щастя, з нею теж проблем не було), поставила чайник на електроплиту. 

Погляд зачепився за маленький телевізор, що стояв на холодильнику. Ну ж бо, подивимося, що тут за програма телепередач… Коли я клацнула пультом, стареньким, склеєним скотчем, який батьки чомусь не хотіли змінити на новий — на екрані з’явилися кадри зі старого фільму “Три мушкетери”. “Констанція, Констанція!...” — протягло співав актор Михайло Боярський. Я подумала, що треба гукнути маму — вона дуже любила цей фільм. І знову немов спіткнулася об власні думки — мами тут немає. А де вона? Виходить, я її більше не побачу?  Чомусь мені стало тоскно. Так, що я прожогом кинулася до спальні батьків, відчинила шафу… Мамині речі висіли на плечиках — розвішані акуратно, як завжди — сукні, блузки, костюми, червоний кокетливий плащик, строге чорне пальто… Дивно, як це — речі залишилися тут, а людини немає? Як взагалі облаштований цей світ?

Повернувшись на кухню, підсмажила собі яєшню, та апетит чомусь пропав. Колупала виделкою їжу, не відчуваючи смаку. Цикорієва кава без цукру ( бо його я забула купити, а запасів продовольства в квартирі не було від слова “зовсім”) здалася гидотним пійлом, і я вихлюпнула її в раковину. Випила просто холодної води з-під крану. 

У мене виникло бажання щось робити, кудись іти. Лише б заглушити це панічне відчуття, коли підкрадається розпач і ти усвідомлюєш, яких дурниць накоїла. 

Ще й в будинку було тихо — не лунали звичні звуки за стінкою ( бо стіни в цій панельній п’ятиповерхівці були тонкими, і ми постійно чули сусідів — не тільки коли вони проводили якісь ремонтні роботи, а навіть, якщо пилесосили підлогу, слухали музику чи голосно розмовляли). Тепер же скрізь панувала тиша, яку перебивали хіба що звуки, котрі линули з телевізора. 

Фільм уже закінчився, і на екрані з’явилася  розмальована квітами заставка : “Музичні вітання”. Далі я побачила фото якоїсь кучерявої жінки, що з напруженим виглядом дивилася в об’єктив — так, наче підозрювала фотографа у  нехорошому задумі проти своєї персони. За кадром почувся бадьорий голос Макса:

 — Вітаємо з чудовим святом — Днем народження —  добру приятельку і талановитого лікаря — Круглик Олену Василівну! Хай зозуля накує вам довгих років життя, а в вашій домівці завжди панують любов і достаток! Від імені усього колективу міської лікарні прийміть у дарунок улюблену пісню!

На екрані з’явився вічно молодий Павло Зібров і бадьоро заспівав:

 — Незважаючи на походження

Є у кожного день народження,

І у бідного, і в заможного

День народження є у кожного…

Я зітхнула і вимкнула телевізор. 

***

Сидіти вдома не було снаги, і я вирішила сходити до банку за своїми “підйомними”, щоб мати можливість купити  трохи того самого цукру та інших необхідних продуктів. У банку молода касирка з меліруваним русявим волоссям та нудьгуючим поглядом видала мені аж цілих п’ятсот гривень. Тепер я багатійка! Можна було знову попрямувати до супермаркету і заодно з  придбанням харчів розговорити Івана та Олену, щоб більше дізнатися про “залишене” життя.

Але на мене чомусь напав приступ “інтровертності”. Не хотілося нікого бачити і чути. Дивно, буквально півгодини тому я з усіх ніг бігла з дому, аби не бути на самоті, а тепер не хотіла бачити людей. Настрій мінявся так, як погода літнього дня — коли зранку може бути холодно, в обід жарко, а під вечір поллє злива. 

Я в задумі підійшла до гойдалки, що стриміла посеред порожнього дитячого майданчика, сіла та почала легенько розгойдуватися. Ще один плюс мого становища ( ну так, маю ж я знайти і щось позитивне, щоб швидше звикнути до нових обставин) — ніде немає докучливих громадян, котрі горять бажанням когось навчати жити або робити зауваження.

Але варто було про це подумати, як за моєю спиною щось зашаруділо — і я повернула голову на звук. Поблизу цегляної двоповерхівки, поряд з якою ріс невеличкий садок, стояла бабця — стара, з поморщеним, жовтуватим обличчям, замотана в теплу чорну хустку і в такому ж теплому червоному байковому халаті. Такий одяг не дуже пасував до нинішньої погоди ( бо сонце вже добряче припікало), але бабці, видно, було цілком комфортно. Вона тримала під пахвою костур, а в лівій ручі — бідончик, у який рвала вишні. Насторожений погляд блякло-сірих очей був спрямований у мій бік.

 — Доброго дня! — я посміхнулася їй так привітно, як тільки зуміла у цій несподіваній ситуації.Бабуся дивилася на мене мовчки, незадоволено підтиснувши і без того вузькі губи. А потім раптом голосно сказала:

 — Ану злізь з гойдалки, бо поламаєш! Тут діти мають гойдатися!

‍​‌‌​​‌‌‌​​‌​‌‌​‌​​​‌​‌‌‌​‌‌​​​‌‌​​‌‌​‌​‌​​​‌​‌‌‍
1 ... 37 38 39 ... 92
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Завтра буде вчора, Мар'яна Доля», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Завтра буде вчора, Мар'яна Доля"