Книги Українською Мовою » 💛 Любовні романи » Завтра буде вчора, Мар'яна Доля 📚 - Українською

Читати книгу - "Завтра буде вчора, Мар'яна Доля"

780
0
25.09.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Завтра буде вчора" автора Мар'яна Доля. Жанр книги: 💛 Любовні романи / 💛 Любовна фантастика. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 39 40 41 ... 92
Перейти на сторінку:
21

Коли ти вранці ще лежиш із заплющеними очима, але в голову вже лізе різна дурня — значить, пора вставати.

Якщо чесно, перш ніж поглянути на навколишній світ, я трохи завагалася. Існувала надія, що всі події двох минулих днів — то був лише страшний і дивний сон. І можливо, от зараз я розплющу очі і побачу свою власну спальню з блакитними шпалерами та лампою в зеленому абажурі на тумбочці коло вікна.

Але перше, на чому спинився мій зір — то були ті самі мамині штори з трояндами, через які пробивалися нахабні сонячні промені. Дива не сталося, я все ще в квартирі своїх батьків. І судячи з усього, досі перебуваю у тому, як його… Залишеному світі.

Цікаво, чому він так називається? Хто його залишив — Бог, удача, чи доля? А може, він зветься так через своїх мешканців, котрі злякалися і не забажали йти з іншими людьми у майбутнє, а вирішили пересидіти десь “у підпіллі” скрутні часи?

Цікава асоціація, я враз згадала книгу, яку колись читала — здається, то був фантастичний роман — про родину, яка під час другої світової війни сховалася в бункері і не показувалася на світ Божий багато десятиліть. Роки минали, а мешканці криївки вважали, що досі тривають бойові дії. Вони не могли навіть уявити, що назовні вже давно мир і зовсім інакше життя. 

Я потяглася до письмового столу, що знаходився поруч із ліжком, і взяла невеликий записник, в якому вчора надряпала кілька речень.

“Моє розслідування” — було написано зверху старанним почерком і підкреслено двома жирними лініями. А далі почерк зіпсувався, я вже шкрябала як-небудь, не дуже зважаючи на граматику і пунктуацію, роблячи скорочення слів, у яких зараз, при світлі дня, було не так то й просто розібратися.

Ще б пак — поруч із блокнотом стояла порожня пляшка, у якій ще вчора ввечері було вино. Я придбала його після зустрічі з химерною бабцею. Стало страшно, аж дрижаки взяли,  і відразу з’явилося бажання поспілкуватися з нормальними, приязно налаштованими людьми. Таких я тут досі знала небагато — серед них найбільш адекватними були Макс та Катерина з Іваном. От у магазин до останніх я й подалася, щоб почати проїдати свої “підйомні”.

Придбала половину свіженької фермерської курочки, лоточок із також фермерською малиною, зважила трохи помідорів та молодої картоплі. А потім ноги самі понесли мене до прилавку з алкогольними напоями. Виявляється, тут теж усе було місцевого виробництва. Ні грузинських, ні там італійських чи французьких вин я не побачила. 

 — А що, імпортних товарів у вас зовсім немає? — спитала для підтримки “світської бесіди”.

 — Немає, бо їх дуже дорого везти через кордони і економічно невигідно, — охоче поділилася Катерина. — Бензин нині, знаєш, який дорогий? Його виробляють в обмежених масштабах, не вистачає виробничих потужностей. Нафтопроводи, газопроводи — все це не фукціонує. Ото те, що можна забезпечити на місцевому рівні — тим і перебиваємося.

 — Угу, — буркнув Іван. — Ото як колись були удільні князівства, те саме  маємо й зараз. Кожна область, кожне місто — саме по собі. Десь там у столиці сидить президент, але що він робить, які рішення приймає — до нас доходить через десяті руки. 

 — А що, хіба немає якихось державних газет, телебачення? — здивувалася я. — Інтернету?

 — Та ну,  то все з області фантастики для нас, — махнула рукою Катря. — Який інтернет? Тут і вишок супутникових немає, мобільні телефони не працюють. Ото хіба дротовий, надійний зв’язок. Стоїть стара телевізійна вежа, транслює один місцевий канал. Кажуть, там, у великому світі, аналогове телебачення відключили — от і в нас воно зникло.

 — А супутникове? — з надією спитала я.

 — Дивачка, які супутники? — розсміявся Іван. — Я ж тобі кажу, немає виробництва, немає громадського транспорту, зв’язку. Люди пішки ходять, на велосипедах їздять. А вона на супутники замахнулася. Хто їх буде будувати, в космос запускати?

 — Американці, Ілон Маск…

 — Гадаю, що Ілону Маску точно не було б потреби  тут залишатися, — серйозно зауважила Катерина, відраховуючи мою здачу.  — Йому і в своєму світі непогано живеться...

***

Повернувшись додому, я  поставила м’ясо підсмажуватися, а картоплю — варитися, сама ж відкоркувала вино та з надією ввімкнула телевізор. Може, випадково зловлю якийсь новий канал, крім цього “Залишеного Вісника”. Ну має ж бути щось загальнодержавне, якщо якась держава тут все-таки існує?

Але як наполегливо я не перемикала канали — ніде нічого не відшукалося.  Скрізь одне тільки шипіння і сірі смуги поміх. І тільки на третьому каналі — відведеному під славнозвісний “Вісник” — основний рупор ЗМІ нашого міста ( не рахуючи “Світла дня”, як вичурно називалася місцева ж газета ( котру я теж придбала у супермаркеті) — йшов індійський фільм “Зіта і Гіта”. Індійський фільм. уявляєте?

Мама розповідала мені, що вони були страшенно популярні за часів її молодості. Подруги-школярки тоді відстоювали довжелезні черги в кінотеатрі, аби насолодитися життєвими перипетіями бідних та багатих мешканців Боллівуду і помилуватися їхніми танцями та піснями.

Якийсь час я втикала в екран, сьорбаючи вино, потім мені стало нудно. Чому б не показати краще якийсь трилер чи детектив? Хоча, з другого боку, тоді б мені могло стати страшно одній в порожній квартирі. Хай уже краще ті молодята танцюють і співають…

Я пішла на кухню, поклала на тарілку картоплю та м’ясо і повернулася назад до кімнати. Якби мене зараз побачила мама — вона б улаштувала неабиякий скандал. Моя мама завжди була страшенною акуратисткою, у неї все повинно було стояти на суворо відведених місцях — і щоб, боронь Боже, ніде не було видно ні крихточки, ані пилинки. Я ж патологічною охайністю не страждала, і тому без докорів сумління всілася з ногами в крісло та поставила тарілку собі на коліна.

Побачила на столику невеличкий блокнот з пухнастими кошенятами на обкладинці. В подібних мама полюбляла занотовувати кулінарні рецепти чи якісь господарські поради. Я ж вирішила записати усе, що вдалося дізнатися про світ, у котрому я опинилася. Щоб мати змогу систематизувати власні думки і зробити певні висновки.

‍​‌‌​​‌‌‌​​‌​‌‌​‌​​​‌​‌‌‌​‌‌​​​‌‌​​‌‌​‌​‌​​​‌​‌‌‍
1 ... 39 40 41 ... 92
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Завтра буде вчора, Мар'яна Доля», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Завтра буде вчора, Мар'яна Доля"